TAKE-TWO INTERACTIVE SOFTWARE, INC. HİZMET ŞARTLARI

Revize edildiği tarih: 3 Mart 2020

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Bu belge, sizinle Amerika Birleşik Devleti merkezli Take-Two Interactive Software, Inc. şirketi, ana şirketleri, bağlı şirketleri ve yan kuruluşları (“Şirket,” “biz” ve “bizim”) arasında düzenlenen, Çevrimiçi Hizmetleri kullanımınız ile ilgili sizinle Şirket arasındaki ilişkiyi düzenleyen bir sözleşmeyi (“Sözleşme”) teşkil eder. Şirket, bu Sözleşmeye uyum göstermeniz koşuluyla Çevrimiçi Hizmetlere ve ilgili tüm hizmetlere erişim sunar. Dolayısıyla bu Sözleşmeyi dikkatlice okumanız ve anlamanız önemlidir.

Bu belgedeki şartlar ve koşullar, Şirket tarafından dağıtımı yapılan tüm yazılım ve hizmetlerin kullanımını düzenleyen www.take2games.com/eula adresindeki Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesine (EULA) bir ek niteliğindedir.

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni lütfen dikkatle inceleyin.

ÇEVRİMİÇİ HİZMETLERİN AÇIKLAMASI

Bu Sözleşmeyle tam uyumluluğa tabi olmak üzere Şirket, oyun konsolları, kişisel bilgisayarlar, mobil bilgisayarlar veya mobil cihazlar dahil olmak üzere internete bağlanabilen donanım platformları ya da üçüncü taraf sunucular dahil olmak üzere oyun içi uygulamalar veya yazılım platformları aracılığıyla erişilen belli ürünler, hizmetler ve web siteleri (hepsi birlikte “Çevrimiçi Hizmetler”) sağlama teklifinde bulunabilir. Çevrimiçi Hizmetlere, gösterilen veya gerçekleştirilen tüm materyaller dahil olmak üzere Şirketin size sağladığı tüm hizmet ve içerikler dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir. Şirket, otuz gün öncesinden haber vererek veya Şirketin makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden dolayı derhal veya bu Sözleşme, Lisans Verenin Gizlilik Politikası ve/veya Lisans Verenin Hizmet Şartları dahil olmak üzere Yazılımın tabi olduğu bir sözleşme veya politikanın herhangi bir şartını ihlal etmeniz halinde herhangi bir özellik veya içeriğin kullanılabilirliği dahil olmak üzere Çevrimiçi Hizmetleri değiştirebilir, askıya alabilir veya durdurabilir. Ayrıca, Şirket haber vermeden bazı özellik ve hizmetlere kısıtlama getirebilir veya Çevrimiçi Hizmetlerin bir kısmına veya tamamına erişiminizi kısıtlayabilir.

TİCARİ MARKA VE TELİF HAKKI BİLGİLERİ

Metin, veri, grafik, logo, düğme simgesi, resim, ses kaydı, video kaydı, bağlantı, dijital indirme, veri kümeleri ve yazılım dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm Çevrimiçi Hizmet materyalleri Şirket tarafından kontrol edilir, Şirkete lisanslanmıştır veya Şirket tarafından izin alınarak kullanılır ve telif hakkı, ticari marka ve diğer fikri mülkiyet hakları ile koruma altındadır. Çevrimiçi Hizmet materyalleri yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız için sağlanmıştır ve her durum için önceden Şirketin açık ve yazılı izni alınmaksızın hiçbir şekilde kopyalanamaz, yeniden üretilemez, yeniden yayınlanamaz, değiştirilemez, karşıya yüklenemez, iletilemez veya e-posta veya diğer elektronik yöntemler dahil olmak üzere herhangi bir yolla dağıtılamaz. Çevrimiçi Hizmetler üzerinden indirilmek üzere bilerek kullanıma sunulan materyalleri, bu materyallerde gösterilebilecek olan her türlü telif hakkı ve şirket mülkiyetini ilgilendiren diğer bildirimlerin bütünlüğünü bozmamak koşuluyla kişisel, ticari olmayan kullanımınız doğrultusunda indirebilirsiniz.

GÖNDERİLER

Şirket, oyun topluluklarının katkılarını memnuniyetle kabul eder. Bu belgeyle, ister Şirket web sitesinde bulunduğunuz bir paylaşım, ister Şirkete gönderdiğiniz bir e-posta, mektup veya başka bir yöntem aracılığıyla Şirkete gönderdiğiniz tüm gönderileri kullanabilmek için, bunların kullanımı dolayısıyla size hesap verilmesi, katkınızın dikkate alınması ve size ödeme yapılması yükümlülüğünü doğurmaksızın, Şirkete mahsus, sürekli, geri alınamaz, tamamen devredilebilen ve alt lisans olarak verilebilen, dünyanın her yerinde geçerli bir hak ve lisans vermiş olursunuz. Herhangi bir gönderiye eklenmiş olarak veya ek niteliğinde ima edilen hak kısıtlamaları uygulanabilir veya geçerli değildir.

DAVRANIŞ KURALLARI

Aşağıdaki kural, politika ve feragatnameler, Çevrimiçi Hizmetleri kullanımınızı düzenleyecek ve/veya bu kullanımınız için geçerli olacaktır.

Çevrimiçi Hizmetleri kullanarak: (1) Çevrimiçi Hizmetleri yalnızca yasal amaçlar doğrultusunda, geçerli kanunlar uyarınca, kendi kişisel, ticari olmayan amaçlarınız doğrultusunda kullanacağınızı; (2) Çevrimiçi Hizmetleri, başka kişilerle para veya başka bir değerli mal üzerine bahse girmek amacıyla yapılan bir anlaşma ile bağlantılı şekilde kullanmayacağınızı; (3) başka hiçbir kullanıcının Çevrimiçi Hizmetleri kullanmasını kısıtlamayacağınızı veya engellemeyeceğinizi (örneğin, taciz, bilgisayar korsanlığı, müdahale, olumsuz etkileme veya tahrif aracılığıyla); (4) Çevrimiçi Hizmetleri yanlış olduğu bilinen ve/veya küçültücü, doğru olmayan, küfürlü, edebe aykırı, saygısız, nefret söylemi içeren, taciz eden, cinsel içerikli, tehdit eden, kişinin gizliliğini bozan, herhangi bir kanunu ihlal eden veya topluluk standartlarına aykırı olan herhangi bir materyal oluşturmak, karşıya yüklemek veya paylaşmak amacıyla kullanmayacağınızı; (5) telif hakkının size ait olduğu durumlar dışında, Çevrimiçi Hizmetleri kullanarak telif hakkı içeren herhangi bir materyal paylaşmayacağınızı, karşıya yüklemeyeceğinizi ve oluşturmayacağınızı; (6) Çevrimiçi Hizmetleri herhangi bir şekilde değiştiren veya virüs, solucan, saatli bomba, mesaj silme robotu, truva atı veya diğer zararlı, yıkıcı veya bozucu bileşenler içeren herhangi bir bilgi veya yazılım paylaşmayacağınızı, karşıya yüklemeyeceğinizi veya iletmeyeceğinizi; (7) başka bir tarafın telif hakkını veya diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal eden materyaller paylaşmayacağınızı, karşıya yüklemeyeceğinizi, oluşturmayacağınızı veya iletmeyeceğinizi; (8) Çevrimiçi Hizmetlerle bağlantılı olarak hile yapmayacağınızı veya izin verilmeyen herhangi bir robot, örümcek veya başka bir program kullanmayacağınızı; (9) Çevrimiçi Hizmetleri kullanımınızla bağlantılı başka herhangi bir kişi veya kurumu taklit etmeyeceğinizi ve (10) yukarıdaki maddelerden herhangi biriyle alakalı olarak başka herhangi bir kişi veya kuruma yardım, rehberlik veya talimat sağlamayacağınızı kabul edersiniz. Tüm kararlar Şirket tarafından tamamen kendi takdirine dayalı olarak verilir.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerin (“UGC”) bulunduğu Çevrimiçi Hizmetler sunduğumuzda, UGC'leri teker teker incelemeyiz ve paylaşılan UGC'lerin doğruluğunu, geçerliliğini veya orijinalliğini onaylamayız. Paylaşımların içeriklerini aktif olarak izlemeyiz ve paylaşımların içeriğinden sorumlu değiliz. Herhangi bir UGC'nin geçerliliği, doğruluğu, eksiksizliği veya kullanışlılığına kefil olmayız veya bunlara garanti vermeyiz. Paylaşımların içerikleri; Şirketin, bağlı şirketlerinin veya Şirket, Çevrimiçi Hizmetler veya Şirketin web sitesi ailesindeki herhangi bir web sitesiyle alakalı herhangi bir kişi veya mülkiyetin görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir paylaşımın sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, ilgili bildiri işlevlerini kullanmanızı veya http://www.take2games.com/support ya da http://www.socialpoint.es/community/#support adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Kaldırılması için bir gerekçe olduğuna karar vermemiz halinde sakıncalı içerikleri kaldırırız. İçeriklerin kaldırılması veya düzenlenmesinin elle yapılan bir işlem olduğunu ve bu işlemin hemen yapılamayabileceğini, hatta hiç yapılmayabileceğini unutmayın. Şirket, diğer Kullanıcılar tarafından sizi veya sizin Çevrimiçi Hizmetleri kullanımınızı etkileyecek şekilde paylaşılan içerikler veya gerçekleştirilen eylemlerden sorumlu değildir. Herhangi bir UGC veya içeriği herhangi bir nedenden dolayı (veya hiçbir neden göstermeden) kaldırma (veya kaldırmama) hakkımız saklıdır. UGC'nizin sorumluluğu tamamen size aittir ve bu doğrultuda UGC'nizin iletilmesine dayalı olarak öne sürülen iddialarla alakalı olarak Şirkete ve temsilcilerine karşı sorumlu olursunuz. Reklam, zincir mektup, piramit zinciri, ısrarlı istek, aynı mesajın birden fazla yazılması veya “spam” gönderme ve benzeri unsurlar Çevrimiçi Hizmetlerde (mesaj panoları ve sohbet odaları dahil) uygunsuz içeriklerdir ve yasaktır.

Geçerli kanunların izin verdiği azami ölçüde, Çevrimiçi Hizmetleri kullanımınızın riski size aittir ve Şirket Çevrimiçi Hizmetlerle alakalı herhangi bir kayıp, hasar veya tatmin edici olmayan performanstan sorumlu değildir.

Gizlilik Politikamızda belirtilen belli durumlarda önceden size bilgi vermeksizin kimliğinizi (ve hakkınızda bildiğimiz diğer tüm bilgileri) açıklama hakkımız saklıdır. Diğer detaylar için lütfen www.take2games.com/privacy adresini ziyaret edin.

ŞİRKET TARAFINDAN VERİLEN SINIRLI LİSANS

Şirket, Çevrimiçi Hizmetlere erişmek ve bunları kullanmak için size sınırlı, alt lisans olarak verilemeyen bir lisans verir. Bu lisans, bu Sözleşmeye ve geçerli olduğu durumlarda www.take2games.com/eula adresinde bulunan yazılım EULA'sına tabidir ve özel olarak şu koşullara bağlıdır: (i) Çevrimiçi Hizmetlerin kısımlarını yalnızca kendi bilgi edinme, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarınız doğrultusunda görüntüleyebilir, kopyalayabilir veya yazdırabilirsiniz; (ii) Çevrimiçi Hizmetleri veya herhangi bir kısmını değiştiremez veya başka bir şekilde türev amaçlar doğrultusunda kullanamazsınız; (iii) Çevrimiçi Hizmetlere yerleştirilen herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya mülkiyet belirten diğer bildirimleri kaldıramaz veya değiştiremezsiniz; (iv) veri madenciliği, robotları veya benzeri veri toplama veya çıkarma yöntemleri kullanamazsınız; (v) Çevrimiçi Hizmetleri amacı dışında kullanamazsınız; (vi) Çevrimiçi Hizmetleri burada sağlananlar dışında başka herhangi bir şekilde yeniden üretemez, bunlardan türemiş çalışmalar hazırlayamaz, bunları dağıtamaz, çerçeve içine alamaz, bir kopyasını başka bir kaynakta barındıramaz veya görüntüleyemezsiniz; ve (vii) yukarıda belirtilen Davranış Kurallarını ihlal etmemelisiniz.

Çevrimiçi Hizmetlerin herhangi bir kısmının Şirketin önceden yazılı izni alınmaksızın kullanımı, yukarıda açıkça belirtilen durumlar dışında kesin olarak yasaktır ve bu belgeyle verilen lisansı sonlandırır. İzin verilmeyen bu tür kullanımlar, telif hakkı ve ticari marka kanunları ve geçerli iletişim düzenlemeleri ve tüzükleri de sınırlama olmaksızın dahil olmak üzere geçerli kanunları ihlal edebilir. Bu belgede açıkça beyan edilen durumlar dışında, bu Sözleşmedeki hiçbir şey haklı beklentilerin korunması, ima veya başka bir şekilde fikri mülkiyet haklarına herhangi bir lisans verecek şekilde yorumlanamaz. Bu lisans her zaman geri alınabilir.

Çevrimiçi Hizmetleri kullanımınızın bu lisans, EULA ve diğer tüm geçerli sözleşme ve politikalarla tutarlı olacağını ve diğer tarafların haklarını çiğnemeyeceğinizi veya ihlal etmeyeceğinizi veya diğer taraflara karşı herhangi bir sözleşme veya yasal görevinize karşı gelmeyeceğinizi veya geçerli kanunları ihlal etmeyeceğinizi beyan ve taahhüt edersiniz. Çevrimiçi Hizmetleri bu Sözleşmeye uygun olmayan şekilde kullanımınızdan doğan, Şirket nezdindeki herhangi bir sorumlulukla alakalı olarak Şirkete karşı sorumlu olursunuz. Çevrimiçi Hizmetleri yukarıdaki lisansa dahil olmayan amaçlar doğrultusunda kullanmak amacıyla izin almak için [email protected].

ŞİRKETE VERİLEN LİSANS

UGC oluşturduğunuzda, mesaj paylaştığınızda, dosyaları karşıya yüklediğinizde, dosya oluşturduğunuzda, veri girdiğinizde veya Çevrimiçi Hizmetlerle veya bunlar üzerinden herhangi bir şekilde iletişim kurduğunuzda, Şirkete aşağıdakileri yapabilmesine izin veren, telif hakkı ücreti içermeyen, sürekli, mahsus olmayan, kısıtlamasız, dünyanın her yerinde geçerli bir lisans vermiş olursunuz: (1) bu tür materyalleri kullanmak, kopyalamak, alt lisans olarak vermek, iletmek, herkese açık şekilde icra etmek veya göstermek; (2) üçüncü taraflara materyalle ilgili olarak yukarıda bahsedilen hakları kullanmaya yönelik sınırsız hakkı alt lisans olarak vermek. İlgili tüm yetki alanları kapsamındaki telif hakkı, ticari marka, hizmet markası veya patent kanunları kapsamındaki haklar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bu tür materyallerdeki mülkiyet haklarından faydalanma hakkı, yukarıda bahsedilen haklara dahildir. Yazılımımız hakkındaki diğer lisans şartları için lütfen www.take2games.com/eula adresindeki EULA'ya başvurun.

SATIN ALIM GERÇEKLEŞTİRME

Çevrimiçi Hizmetlerde açıklanan ürün ve hizmetler satın almak isterseniz, kredi kartı ve diğer ödeme bilgileri dahil olmak üzere belli bilgiler vermeniz istenebilir. Verdiğiniz tüm bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olacağını kabul edersiniz. Gönderi ve taşıma ücretleri dahil olmak üzere kredi kartınızı veya diğer ödeme mekanizmasını kullananların tahakkuk ettirdiği tüm ücretleri, bu ücretlerin tahakkuk ettiği anda geçerli olan fiyatlar üzerinden ödemeyi kabul edersiniz. Ayrıca, satın alımlarınızla ilgili tüm geçerli vergileri ödemekten sorumlusunuz. Böyle bir bilgi göndermeden önce lütfen www.take2games.com/privacy adresinden Şirketin gizlilik politikasını inceleyin.

ZİL SESLERİ, DUVAR KAĞITLARI VE DİĞER MOBİL CİHAZ ÜRÜN VE HİZMETLERİ

Bazı cep telefonu modelleri ve operatörleri, tüketicilerin çeşitli dijital mobil ürünleri doğrudan mobil cihazlarından seçerek satın almalarına izin veren hizmetler sunmaktadır. Çevrimiçi Hizmetler de mobil cihazınıza gönderilecek çeşitli dijital mobil ürünleri seçebilme ve satın alabilme imkanı sunabilir. Bu dijital mobil ürün ve hizmetler, müşterinin mobil cihazlarını veya mobil cihaz hizmetlerini kişiselleştirebilmelerini (örneğin zil sesleri veya duvar kağıtlarıyla) veya belli video ve ses dosyalarını seçerek istediği zaman izleyip dinleyebilmelerini mümkün kılabilir. Sunulan dijital mobil ürünlerin hepsi veya bazıları tüm mobil cihazlarda kullanılamayabilir, bunlara iletilemeyebilir veya bunlarla uyumlu olmayabilir. Dolayısıyla tüketiciler tüm ürün ve hizmetlere erişemeyebilir, bunları satın alamayabilir veya kullanamayabilir. Bu ürün ve hizmetler satın alınmaya çalışıldığında, SMS gönderimi veya diğer iletişim yöntemleri nedeniyle mobil operatör ücretleri mobil cihazınıza ayrıca faturalandırılabilir. Ek olarak, ürün, hizmet veya sunulan unsurun kendisi tüketiciye mobil operatör tarafından ayrıca faturalandırılabilir. Tüketicinin herhangi bir mobil ürün veya hizmete erişirken veya bunlar için sipariş verirken bekleyen bir çağrısı olması veya çağrı gelmesi halinde, söz konusu ürün, hizmet veya sunulan unsur kesintiye uğrayabilir veya tamamen indirilemeyebilir. Ürünle ilgili mesaj veya web sitesindeki talimatları uygulayarak herhangi bir abonelik hizmetindeki aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz. 2K, Rockstar ve Private Division ürünlerimiz hakkında destek bilgisi için lütfen https://www.take2games.com/support adresini ziyaret edin. Social Point ürünlerimiz hakkında destek bilgisi için lütfen https://www.socialpoint.es/support#support adresini ziyaret edin.

SANAL PARA VE SANAL MALLAR

Yazılımlar dahil olmak üzere Çevrimiçi Hizmetler, yalnızca geçerli yazılım veya Şirket tarafından sağlanan hizmetlerde geçerli olmak üzere sanal para ve/veya sanal mallar kullanmaya yönelik sınırlı bir lisans satın alma ve/veya oyun esnasında kazanma imkanı sunabilir. Sanal para ve/veya sanal mallar, başka kişilerle para veya başka bir değerli mal üzerine bahse girmek amacıyla yapılan bir anlaşma ile bağlantılı şekilde kullanılamaz. Bu lisans; EULA, bu Sözleşme ve diğer geçerli politika ve sözleşmeleri kabul etmenize ve bunlara uymanıza tabidir ve özel olarak bağlıdır. Tüm oyun içi Sanal Para ve/veya Sanal Mallar, oyunun para ve mallara ilişkin değişebilen kurallarına göre oyuncular tarafından oyun esnasında tüketilebilir veya kaybedilebilir. Daha fazla bilgi için lütfen www.take2games.com/eula adresindeki EULA'ya başvurun.

GARANTİ REDDİ

ŞİRKET, ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA YÜRÜTÜLEN WEB SİTELERİNE (“ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELER”) GİDEN BAĞLANTILAR VE İŞARETLER SAĞLAYABİLİR VE ZAMAN ZAMAN KENDİ WEB SİTELERİNDE ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLER SAĞLAYABİLİR. NE ŞİRKET, ANA ŞİRKETİ VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİ NE DE İŞTİRAKLERİ, BU ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERDEKİ BİLGİ, ÜRÜN VE HİZMETLER HAKKINDA SORUMLULUK ALIR, BUNLARI İŞLETİR VEYA KONTROL EDER. ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERDEKİ MATERYALLER, TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL ETMEME HAKKINDA ZIMNİ GARANTİLER DAHİL FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HİÇBİR AÇIK VEYA ZIMNİ BEYANDA BULUNMADAN VEYA GARANTİ VERMEDEN “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT HALİYLE” SUNULMAKTADIR. Bazı yetki alanlarında zımni garantilerin hariç tutulmasına veya kısıtlanmasına veya tüketiciler için geçerli olan yasal hakların kısıtlanmasına izin verilmediğinden, yukarıda hariç tutulan veya kısıtlanan hususlardan bazıları veya tamamı sizin için geçerli olmayabilir.

YASAK OLAN YERLERDE GEÇERSİZDİR

Şirketin Çevrimiçi Hizmetlerinin tüm dünyada erişilebilir olmasına rağmen, tüm ürün ve hizmetler herkesin kullanımına veya tüm coğrafi konumlarda kullanıma açık değildir. Şirketin, tamamen kendi takdirine dayanarak herhangi bir ürün veya hizmetin istediği herhangi bir kişiye veya coğrafi alana sağlanmasını veya miktarını kısıtlama hakkı saklıdır. Yasak olan yerlerde herhangi bir ürün veya hizmet için yapılan tüm teklifler geçersizdir.

ŞİRKETE KARŞI SORUMLULUĞUNUZ

Bu Sözleşmeyi ihlal etmeniz halinde doğacak olan makul düzeydeki avukatlık ücretleri dahil olmak üzere tüm kayıplar, giderler, hasarlar ve maliyetlerden Şirkete ve yan kuruluşlarına, görevlilerine, yöneticilerine, çalışanlarına, temsilcilerine, lisans verenlerine ve tedarikçilerine karşı sorumlu olursunuz. Şirketin, bu paragraf altında sorumlu olduğunuz herhangi bir hususun savunmasını ve kontrolünü tek başına üstlenme hakkı saklıdır.

HUKUKİ İHTİLAF SORUNLARI

Bu Sözleşme, New York Eyaleti'nde yapılmıştır ve hangi kanunların uygulanacağıyla ilgili kurallarından bağımsız olarak New York Eyaleti kanunlarına tabidir ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır.

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (https://www.take2games.com/eula/), Şirket ile sizin aranızda herhangi bir "Anlaşmazlık" oluşma olasılığına istinaden haklarınızı etkileyen bağlayıcı bir bireysel tahkim ve toplu davadan feragat hükmü içerir ve Şirket ile sizin aranızdaki Anlaşmazlıkları mahkemede değil bağlayıcı bireysel tahkimle çözmenizi gerektirir. EULA'da açıklandığı üzere Bağlayıcı Bireysel Tahkim bölümünün dışında kalma hakkına sahipsiniz. Şirkete ait herhangi bir yazılım veya hizmet indirip kullanmadan önce lütfen dikkatle okuyun. Bağlayıcı Bireysel Tahkim bölümü, ikamet ettiğiniz ülkenin yasalarınca izin verildiği ölçüde geçerlidir. Bağlayıcı bireysel tahkime tabi olmayan anlaşmazlıklar için Şirket ve siz, New York eyaletinin New York şehrindeki devlet mahkemeleri veya federal mahkemelerin özel yetkili yargı alanlarına başvurmayı ve bu mahkemelere herhangi bir yargı yetkisi, mahkeme yeri veya uygunsuz mahkeme itirazlarından feragat edeceğinizi (ancak hiçbir tarafın davayı izin verilebilir olduğunda federal mahkemeye taşıma hakkını etkilemeden) kabul edersiniz. Bu paragraf, geçerli yasanın izin verdiği ölçüde kapsamlı olarak yorumlanacaktır. Örneğin Avrupa Birliği üyesi ülkelerden birinde oturuyorsanız, oturduğunuz üye ülkenin tüketici koruma kanunlarının zorunlu hükümlerinden faydalanırsınız ve bu Sözleşmeyle alakalı yasal kovuşturmaları oturduğunuz üye ülkenin mahkemelerine götürebilirsiniz. Şirket, ister sözleşmeyi bozma, ister umumi hukukun getirdiği hakların ihlali veya geçerli eyalet ve federal tüzüklerin ihlali olsun, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Hizmet Koşulları, Gizlilik Politikası veya yazılımları ve hizmetleriyle ilgili diğer idari hükümler ve koşulların herhangi bir ihlali nedeniyle size karşı hukuki dava açma hakkına sahiptir. Bu idari hükümler nezdinde gerçekleştirdiğiniz herhangi bir ihlal, Çevrimiçi Hizmetlerle bağlantılı olarak Şirkete karşı öne sürdüğünüz herhangi bir iddiada (kanun veya hakkaniyet çerçevesinde) karşı cevap layihası olarak değerlendirilecektir.

FESİH

Şirket, daha öncesinde haber vermeden veya sorumluluk almadan otuz gün öncesinden haber vererek veya Şirketin makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden dolayı derhal veya bu Sözleşme, Gizlilik Politikası ve/veya Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi dahil olmak üzere Yazılımın tabi olduğu bir sözleşme veya politikanın herhangi bir şartını ve koşulunu ihlal etmeniz halinde tüm Çevrimiçi Hizmetleri veya herhangi birini ve kayıtlı herhangi bir hesabı derhal feshedebilir veya askıya alabilir. Hesabınız feshedildikten sonra Çevrimiçi Hizmetleri kullanma hakkınız derhal son bulur. Hesabınızı feshetmek isterseniz, Çevrimiçi Hizmetleri kullanmayı bırakmanız yeterlidir.

Şirket, e-posta veya “Yasal Bildirimler” veya “Yasal Bilgiler” (veya benzer) başlıklı web sitesi sayfası aracılığıyla en az otuz gün öncesinden haber vererek veya Şirketin makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden dolayı derhal Çevrimiçi Hizmetlerin herhangi birini feshedebilir.

Bu Sözleşmenin, mülkiyet hükümleri, garanti reddi ve sorumluluk sınırlamaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere doğası itibarıyla feshedilmenin ardından yürürlükte kalması gereken tüm hükümleri yürürlükte kalacaktır.

MUHTELİF

Yetkili yargı alanındaki bir mahkeme veya başka bir yargı organı tarafından bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün uygulanamaz olduğuna karar verilmesi halinde, bu hükümler bu Sözleşmenin kalan kısımlarının tamamen geçerli ve uygulanabilir olmasını sağlamak üzere gerekli olan asgari ölçüde sınırlanacak veya ortadan kaldırılacaktır. Bu Sözleşme, www.take2games.com/privacy adresindeki Gizlilik Politikası ve EULA ile birlikte bu belgenin konusunu oluşturan siz ve Şirket arasındaki sözleşmenin tamamını teşkil eder ve bu Sözleşmenin konusuyla alakalı olarak siz ve Şirket arasında bu belgenin tarihinden önce yapılan yazılı ve sözlü tüm anlaşmalar açık olarak iptal edilmektedir.

Şirketin bu Sözleşme kapsamındaki haklarını ve yetkilerini kullanmaması veya kullanmada gecikmesi, Şirketin bu veya diğer hak ve yetkilerinden feragat ettiği anlamına gelmez.

Şirket, Sözleşmenin revize edilmiş halini yayınlayarak veya somut bir değişiklik yapılacaksa değişiklik hayata geçmeden önce “Yasal Bildirimler” veya “Yasal Bilgiler” (veya benzer) başlıklı web sitesi sayfasında bu değişikliği bildirerek tamamen kendi takdirine dayanarak bu Sözleşmenin şartlarını değiştirebilir.

DİJİTAL MİLENYUM TELİF HAKKI KANUNU KAPSAMINDA GÖREVLENDİRİLEN TEMSİLCİ

Dijital Milenyum Telif Hakkı Kanunu (“DMCA”), telif hakkına tabi olan materyallerin yetkisiz kullanımı hakkındaki taleplerin hizmet sağlayıcılarına bildirilmesi için bir mekanizma sağlamaktadır. DMCA kapsamında talepler hizmet sağlayıcının görevlendirdiği temsilcisine gönderilmelidir. Şirketin samimiyetle herhangi bir Çevrimiçi Hizmet hakkında olası bir telif hakkı ihlalinden haberdar edilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, lütfen Şirketin görevlendirilen temsilcisini bilgilendirin:

Hizmet Sağlayıcı: Take-Two Interactive Software, Inc.

Görevlendirilen Temsilcinin Adresi:

Take-Two Interactive Software, Inc. 110 W 44th Street New York, New York 10036 United States of America Attention: General Counsel Görevlendirilen Temsilcinin Telefon Numarası: 646-536-2842 Görevlendirilen Temsilcinin Faks Numarası: 646-941-3566 Görevlendirilen Temsilcinin E-posta Adresi: [email protected]

Talep başvurunuzun etkili olabilmesi için DMCA'da ayrıntılı bir şekilde açıklanan gereklilikleri karşılaması gerektiğini lütfen unutmayın. Talep başvurunuzu göndermeden önce bu gereklilikleri incelemenizi öneririz [bkz. 17 sayılı ABD Kanunu Madde 512(c)(3)].

DMCA kapsamındaki başvuru gerekliliklerini karşılamak için, başvurunun aşağıdakileri içeren yazılı bir iletişim olması gerekir: (1) İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına edimde bulunmaya yetkili kişinin ıslak veya elektronik imzası; (2) İhlal edildiği iddia edilen telif hakkına tabi eserin tanımı veya bir web sitesinde telif hakkına tabi birden fazla eserin tek başvuru kapsamında değerlendirilmesi halinde bu sitedeki eserleri temsil eden bir liste; (3) İhlal ettiği veya ihlal konusu olduğu iddia edilen ve kaldırılacak veya erişimi engellenecek materyalin tanımı ve materyali bulmamıza yardımcı olacak makul derecede yeterli bilgi; (4) Şikayet eden taraf ile irtibata geçilebilecek adres, telefon numarası ve varsa e-posta adresi gibi şikayet eden taraf ile irtibata geçmemize yardımcı olacak makul derecede yeterli bilgi; (5) Şikayet eden tarafın, materyalin şikayet edilen şekilde kullanımının telif hakkı sahibi, temsilcisi veya kanunlar tarafından yetkilendirilmediğine samimiyetle inandığına dair beyan; (6) Başvurudaki bilgilerin doğru olduğuna ve yalan beyanda bulunma cezasına tabi olduğuna ve şikayet eden tarafın ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına edimde bulunmaya yetkili olduğuna dair beyan.

MÜKERRER İHLALCİ POLİTİKASI

Şirket, DMCA ve diğer geçerli kanunlar uyarınca uygun durumlarda ve tamamen Şirketin kendi takdirine bağlı olarak, mükerrer ihlalci olduklarına karar verilen kayıtlı hesapları feshetme politikasını benimsemiştir. Ayrıca, Şirket tamamen kendi takdirine bağlı olarak Çevrimiçi Hizmetlere erişimi kısıtlayabilir ve/veya mükerrer ihlal olup olmadığına bakılmaksızın başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden kimselerin hesaplarını sonlandırabilir.

PATENT BİLGİLERİ

U.S. Patent No. 10,195,520; U.S. Patent No. 9,805,067; U.S. Patent No. 9,839,838; U.S. Patent No. 9,814,967; U.S. Patent No. 9,855,499; U.S. Patent No. 8,142,268; U.S. Patent No. 8,678,894; U.S. Patent No. 10,471,357; U.S. Patent No. 8,847,958; U.S. Patent No. 9,251,622; U.S. Patent No. 8,390,621; U.S. Patent No. 10,395,410; U.S. Patent No. 8,941,664; U.S. Patent No. 9,922,141; U.S. Patent No. 8,237,722; U.S. Patent No. 8,368,693; U.S. Patent No. 9,349,214; U.S. Patent No. 7,884,275; U.S. Patent No. 8,684,819; U.S. Patent No. 10,150,039; U.S. Patent No. 8,016,664; U.S. Patent No. 9,684,975; U.S. Patent No. 9,928,641; U.S. Patent No. 9,901,831; U.S. Patent No. 9,977,795; U.S. Patent No. 10,503,963; U.S. Patent No. 10,427,046; Patent Pending.  All rights reserved.